2020/08/11
۱۳۹۹ سه شنبه ۲۱ مرداد
خلوت‌ترین مراسم حج با حضور زائران در شهر چادرها آغاز شد

خلوت‌ترین مراسم حج با حضور زائران در شهر چادرها آغاز شد

شهر منا در ۷ کیلومتری شمال شرق مکه به شهر چادرها در جهان مشهور است. زائران در چادرهای مستقر در منا ساکن و برای برگزاری مناسک آماده می‌شوند.

سحر طلوعی ـ شرق‌آنلاین: با حضور هزار زائر خانه خدا در منا، مراسم حج امسال در عربستان آغاز شد. منا در شمال شرق مکه تنها ۷ کیلومتر از این شهر فاصله دارد. شیوع و همه‌گیری بیماری کووید ۱۹ در سراسر جهان و همچنین عربستان باعث شده امسال مراسم حج خلوت‌تر از همیشه و با حضور هزار زائر خانه خدا برگزار شود. پیش از این گفته می‌شد حج دوران کرونا با حضور ۱۰هزار زائر برگزار خواهد شد. 

منا که در طول دوران برگزاری مراسم هر ساله حج با بیش از دو میلیون و پانصد هزار زائر، پرجمعیت‌ترین شهر چادرنشین جهان به شمار می‌رفت، امسال و در بحبوحه شیوع کرونا تنها میزبان چادرهای هزار زائر است. 

به گزارش عرب نیوز زائران به محض ورود به مکه و پس از ثبت دمای بدن و انجام تست کرونا در هتلها مستقر شده‌اند. آنها اجازه عبور و مرور بی‌مورد نخواهند داشت. زائران امسال خانه خدا یا از شهروندان عربستانی هستند و یا شهروندان خارجی مقیم این کشور.

کارمندان و ماموران حج موظف بوده اند به محض تحویل این شهروندان، وسایل و چمدانهای آنها را ضدعفونی‌ کنند. عملیات ضدعفونی خانه خدا در مسجدالحرام نیز پیش از ورود زائران انجام شد. 

 

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.