2020/08/11
۱۳۹۹ سه شنبه ۲۱ مرداد
رفاقت برای سرقت خودرو

رفاقت برای سرقت خودرو

سارق خودروهای لوکس که با جلب اعتماد مالکان‌ خودروهایشان را سرقت می‌کرد، به 10 فقره دزدی مشابه اعتراف کرد.

شرق: سارق خودروهای لوکس که با جلب اعتماد مالکان‌ خودروهایشان را سرقت می‌کرد، به 10 فقره دزدی مشابه اعتراف کرد.

به گزارش خبرنگار ما در یک‌ماهه گذشته سه مرد حدود 35‌ساله به کلانتری 106 شهید نامجو مراجعه و اعلام ‌کردند خودروهایشان توسط فردی که با آنها طرح دوستی ریخته بود، به سرقت رفته است.

مأموران بعد از دریافت اظهارات این سه مال‌باخته متوجه ‌شدند سارق در هر سه جرم یک نفر است. مال‌باختگان در اظهارات مشابهی اعلام کردند سارق در مدت کوتاهی که در پارک‌های مختلف با آنها آشنا شد، خودروی‌شان را به سرقت برد. یکی از مال‌باختگان در‌این‌باره توضیح داد: سارق چند بار من را به رستوران‌های خوب دعوت کرد و بعد از ریختن طرح رفاقت به او اعتماد کردم. ‌حتی وی در قرار چهارم و پنجم که با خودروی شاسی‌بلند به سر قرار آمده بود به من اعلام کرد نمایشگاه ماشین دارد و می‌خواهد من را به‌عنوان راننده شخصی خودش انتخاب کند. شاکی ادامه داد: به پیشنهاد متهم چهار روز پیش با خودروی شخصی‌ام که خودروی لوکس است، در محل قرار حاضر شدم و متهم را سوار بر خودرویم  کردم و با همدیگر به نمایشگاه خودرو در حوالی خیابان نامجو بود، مراجعه کردیم. آن مرد گفت نمایشگاه متعلق به اوست. او سپس گفت من در ماشینت منتظر هستم به داخل نمایشگاه برو و بگو سوئیچ آن خودروی شاسی‌بلند پرادو را به تو بدهند و ماشین را بیرون بیاور. من که حرف‌های متهم را باور کرده بودم، سوئیچ خودروی خودم را تحویل وی دادم و به داخل نمایشگاه اتومبیل رفتم و خواستار تحویل سوئیچ شدم. نمایشگاه‌دار اعلام کرد اصلا این فرد را نمی‌شناسد و اصلا فردی با چنین مشخصاتی در آنجا وجود ندارد. بلافاصله به محل خودروی خودم مراجعه کردم و متوجه شدم خودرو را به سرقت برده است. من که باور نمی‌کردم آن مرد سارق باشد، چندبار با وی تماس گرفتم اما او موبایلش را خاموش کرد و متواری شد. با توجه به حساسیت موضوع تیمی از مأموران عملیات ویژه کلانتری نامجو مسئولیت رسیدگی به پرونده را برعهده گرفتند و در کمتر از 72 ساعت با تحقیقات میدانی موفق به شناسایی متهم و مخفیگاه این شخص شدند و او را با هماهنگی‌های قضائی در مخفیگاهش دستگیر و در بازرسی از آن مکان تعدادی اموال سرقتی لوازم خودرو کشف کردند.

متهم پس از انتقال به کلانتری در تحقیقات پلیسی به 10 فقره سرقت در سه تا چهار ماه اخیر اعتراف و اقرار کرد با شناسایی سوژه‌ها که اکثرا مالکان خودروهای لوکس بودند، با آنها طرح دوستی می‌ریخت و سپس دست به سرقت می‌زد. سرهنگ محمد احمدی، رئیس کلانتری 106 نامجو با تأیید این خبر گفت: در رصدهای اطلاعاتی مشخص شد متهم سابقه‌دار بوده و پیش‌تر نیز با همین عنوان مجرمانه روانه زندان شده است. متهم بعد از تکمیل تحقیقات پلیسی، برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شد.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.