2020/11/29
۱۳۹۹ يکشنبه ۹ آذر
نشست و رونمایی مجموعه «تهران از منظر هنرمندان»
به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی

نشست و رونمایی مجموعه «تهران از منظر هنرمندان»

به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی  از شش کتاب پیرامون سرمایه های نمادین تهران با عنوان تهران از منظر هنرمندان رونمایی خواهد شد.

به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی  از شش کتاب پیرامون سرمایه های نمادین تهران با عنوان تهران از منظر هنرمندان رونمایی خواهد شد.

 

انتشارات علمی و فرهنگی با همکاری مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران شش عنوان کتاب از مجموعه کتب سده رونمایی کرده و به بهانه آن، به تهران از منظر هنرمندان خواهد پرداخت.

 

مجموعه کتب سده، که حاصل همکاری انتشارات علمی و  فرهنگی و‌ مرکز ارتباطات شهرداری تهران است، به تقویت هویت تهران و کسانی که در شکل گیری این هویت نقش برجسته ای داشته اند، در بازه زمانی یک صد ساله پرداخته و شامل «صد سال نقاشی در تهران»، «صد سال عکاسی مناظر شهری»، «صد سال گرافیک در تهران»، «صد سال کاریکاتور در تهران»، «صد سال شعر در تهران» و «صد سال نویسندگی در تهران» است، به دنبال معرفی افرادیست که در شکل گیری تصویر و برند امروز  تهران نقش داشته اند.

شهردار تهران در مقدمه این مجموعه نوشته است :

این مجموعه «گامی است که شاید نقطه شروع آن را بتوان ثبت و معرفی این سرمایه‌های نمادین و تأثیرگذار برشمرد. شخصیت‌ها و آثاری که بر بستر شهر یا متأثر از این شهر به وجود آمده و بالیده‌اند و امروز میراث و سرمایه‌ای هستند که برای فرزندان ماست و بخش مهمی از هویت و تاریخ شهر و کشور ما را نمایندگی می‌کنند.»

سلسله نشست های تهران از منظر هنرمندان محدود به این شش کتاب نخواهد بود و در ادامه با عنوان‌های دیگر و منظرهای دیگر نیز ادامه خواهد داشت. 

این نشست ها به صورت مجازی و بدون حضور حضار  در استدیو انتشارات علمی فرهنگی برگزار شده  و از طریق شبکه شهر و آپارات و دیگر پلتفرمهای مجازی پخش خواهد شد .

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.