2020/11/27
۱۳۹۹ جمعه ۷ آذر
کفاشیان: شاید فوتبال باعث استقلال سایر فدراسیون‌ها هم شود

کفاشیان: شاید فوتبال باعث استقلال سایر فدراسیون‌ها هم شود

رئیس سابق فدراسیون فوتبال گفت: در حال حاضر مهمترین موضوع برای تصویب اساسنامه انتخابات فدراسیون است.

به گزارش فارس، علی کفاشیان در خصوص ابتلایش به کرونا اظهار داشت: بیماری کوچکی بود که برطرف شد و باید کم کم ورزش را آغاز کنم.

وی در خصوص اساسنامه فدراسیون فوتبال و انتخابات آن گفت: اساسنامه دو بار تصویب شد. یک بار در سال86 و یک بار دیگر در سال 91 بود که اصلاح شد. اساسنامه باید در هر سال مورد بازنگری قرار بگیرد، اما متاسفانه به هر دلیلی نشد و بعد هم به درگیری‌ها با فیفا خوردیم.

رئیس سابق فدراسیون فوتبال گفت: 2، 3 تغییر اصلی در اساسنامه داشتیم در شرایط کنونی به تایید فیفا رسیده و قرار است در مجمع 8 آذر به تایید و تصویب مجمع برسد. ممکن است برخی ایراداتی مانند تعداد اعضای مجمع داشته باشیم، اما من به اعضای مجمع گفتم الان مهمترین مسئله انتخابات فدراسیون است و اجازه دهند، اساسنامه تصویب شده تا انتخابات برگزار شود. بعد از آن فیفا در مورد استقلال فدراسیون یک سال فرصت داده است و می‌توانیم در مجمع بعدی آن را به تصویب برسانیم. مهم این است که فدراسیون از بلاتکلیفی در بیاید و رئیس جدید کار را جلو ببرد.

وی ادامه داد: این کار باید سال 86 انجام می‌شد.  آن زمان گفتند که غیر دولتی هستید. ما بعدا فهمیدیم که باید مصوبه مجلس و دولت هم گرفته شود. در حال حاضر دولت مشکلی ندارد و وزارت ورزش هم قول داده است که آنها را به مجلس بفرستد.

کفاشیان که با برنامه ورزش و مردم گفت و گو می کرد عنوان کرد: شاید این فرجی باشد که سایر فدراسیون‌ها هم مستقل شوند و بتوانند سرنوشت خودشان را رقم بزنند و مجلس هم با این کار خیالش راحت می‌شود و می‌تواند بودجه ندهد. فوتبال هم می‌تواند خودش کارش را جلو ببرد و اعضای مجمع آن همه صاحب نظر هستند.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.