2020/11/29
۱۳۹۹ يکشنبه ۹ آذر
پادشاه عربستان: گروه ۲۰ باید برای همه مردم واکسن کرونا را فراهم کند
در افتتاحیه نشست گروه ۲۰

پادشاه عربستان: گروه ۲۰ باید برای همه مردم واکسن کرونا را فراهم کند

امروز اجلاس سران گروه ۲۰ به ریاست عربستان آغاز شد. پادشاه عربستان سعودی اظهار کرد که همه گیری ویروس کرونا در مدت کوتاهی شوک بی‌سابقه‌ای در کل جهان ایجاد کرده است.

به گزارش ایسنا، همانطور که گفته شده بود، اجلاس سران گروه ۲۰ که به دلیل شیوع کرونا به صورت مجازی کار خود را آغاز کرد. به گزارش اسپوتنیک، سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان سعودی در افتتاحیه مجازی اجلاس سران گروه ۲۰ در روز شنبه اظهار کرد که گروه بیست اقتصاد بزرگ باید دسترسی به واکسن ویروس کرونا را برای همه مردم فراهم کند.

پادشاه عربستان سعودی افرود: سال جاری بسیار استثنایی بود زیرا امسال همه گیری ویروس کرونا شوک بی‌سابقه‌ای ایجاد نمود که در مدت کوتاهی کل جهان را تحت تأثیر قرار داد. همه گیری باعث خسارات اقتصادی و اجتماعی می‌شود که مردم و اقتصاد ما همچنان از آن رنج می‌برند. ما تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا با همکاری بین‌المللی این بحران را پشت سر بگذاریم. ما باید شرایطی را برای دسترسی همه مردم به واکسن ایجاد کنیم.

لازم به ذکر است که عربستان سعودی به صورت رسمی ریاست دوره‌ای گروه ۲۰ (جی بیست) را برعهده دارد.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.