2020/09/24
۱۳۹۹ پنج شنبه ۳ مهر
خلیلزاد: انتظار داریم مذاکرات بین افغان‌ها در روزهای آتی آغاز شود

خلیلزاد: انتظار داریم مذاکرات بین افغان‌ها در روزهای آتی آغاز شود

نماینده ویژه آمریکا در امور افغانستان گفت، ایالات متحده انتظار دارد که مذاکرات بین افغان‌ها در روزهای آتی همزمان با تکمیل روند آزادی باقی زندانیان طالبان از سوی کابل آغاز شود.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، زلمای خلیلزاد، نماینده ویژه آمریکا در امور افغانستان در توئیتی نوشت: ما از بیانیه آخر لویه جرگه و تصمیم اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان درباره آزادی باقی زندانیان طالبان استقبال می‌کنیم. در روزهای آتی انتظار داریم که آزادی زندانیان تکمیل شده و مذاکرات بین افغان‌ها با آمدن گروه طالبان از دوحه آغاز شود.

وی ادامه داد: یک فرصت تاریخی برای صلح در این کشور جنگ زده خودش را نشان داده است. طرف‌های درگیر برای دستیابی به توافقی بر روی یک نقشه راه سیاسی و یک آتش بس دائمی و جامع به منظور پایان جنگ در افغانستان به زودی تشکیل جلسه می‌دهند.

خلیلزاد افزود: آمریکا به دنبال یک افغانستان دموکراتیک، متحد و یکپارچه است که تهدیدی برای جهان محسوب نشود و آزادی زندانیان طالبان همه را یک گام به این هدف نزدیکتر می‌کند.

روز یکشنبه، لویه جرگه قطعنامه‌ای را برای آزادی باقی زندانیان طالبان در بند دولت کابل منتشر کرد که هدفی جز آغاز سریع برای مذاکرات متوقف شده صلح ندارد.

آزادی زندانیان بخشی از توافق فوریه آمریکا و طالبان است.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.