2020/08/09
۱۳۹۹ يکشنبه ۱۹ مرداد
استقلال بهترین تیم همه ادوار لیگ برتر

استقلال بهترین تیم همه ادوار لیگ برتر

شرق آنلاینبا گذشت 18 دوره از مسابقات لیگ برتر، این تیم استقلال است که در مجموع امتیازات و دیگر آیتم‌ها از همه تیم‌های شرکت‌کننده در این مسابقات پیش است.به گزارش  مهر، تیم فوتبال استقلال تهران در فصل هجدهم لیگ برتر پس از پرسپولیس و سپاهان در سکوی سوم این مسابقات قرار گرفت. آبی‌پوشان که در هر 18 دوره از این مسابقات حضور داشتند، در پایان فصل هجدهم این مسابقات با ۹۸۶ امتیاز عملکردی بهتر از همه تیم‌ها داشته‌اند. پس از آبی‌پوشان، پرسپولیس با ۹۲۸، سپاهان با ۹۱۱ و ذوب‌آهن با ۸۴۴ امتیاز دیگر تیم‌های برتر در مجموع این مسابقات هستند.
بیشترین بازی: استقلال به همراه پرسپولیس، سپاهان، ذوب‌آهن و سایپا تنها تیم‌هایی هستند که در همه ادوار این مسابقات حضور داشتند تا با ۵۵۲ بازی دارای بیشترین بازی در این مسابقات باشند. فولاد خوزستان با ۵۱۸ بازی نزدیک‌ترین تیم به این پنج تیم است.
بیشترین پیروزی: استقلال بیشترین تعداد پیروزی در همه ادوار گذشته لیگ برتر را هم در اختیار دارد. آبی‌پوشان در تمام این ۱۸ دوره ۲۷۱ بار پیروز شده‌اند تا رکورددار بیشترین پیروزی در مسابقات باشند. پرسپولیس با ۲۵۴، سپاهان با ۲۴۵ و ذوب‌آهن با ۲۱۹ بار دیگر تیم‌های دارای بیشترین پیروزی در لیگ برتر هستند. این چهار تیم تنها تیم‌هایی هستند که در همه ادوار این مسابقات توانسته‌اند بیشتر از ۲۰۰ بار برنده از زمین خارج شوند.
بیشترین شکست: بیشترین شکست در همه ادوار گذشته لیگ برتر نصیب تیم سایپا شده است. نارنجی‌پوشان یکی از پنج تیمی هستند که در هر ۱۸ دوره مسابقات حضور داشتند و ۵۵۲ بازی هم در این مسابقات دارند. آنها با ۱۸۴ شکست دارای بیشترین شکست در تاریخ این مسابقات هستند. پیکان با ۱۴ دوره حضور در لیگ برتر و ۴۲۸ بازی، ۱۷۶ بار شکست را تجربه کرده و بعد از سایپا دومین تیم پرشکست این مسابقات است. ملوان با ۱۷۰ و راه‌آهن با ۱۴۹ شکست دیگر تیم‌های پرشکست در لیگ برتر هستند.
بهترین خط حمله: استقلالی‌ها در خط حمله هم حرف اول را می‌زنند. آبی‌ها با ۸۱۳ گل زده بهترین خط حمله همه ادوار لیگ برتر را در اختیار دارند. همچنین استقلال تنها تیم لیگ‌برتری است که بیشتر از ۸۰۰ گل در این مسابقات زده است. استقلالی‌ها به طور متوسط در هر بازی 1.44 گل زده‌اند. سپاهان با ۷۸۷ گل زده دومین خط حمله برتر همه ادوار لیگ برتر را در اختیار دارد و پرسپولیس با ۷۷۷ گل سومین خط حمله خوب این مسابقات را دارد.
بهترین خط دفاعی: عنوان بهترین خط دفاعی همه ادوار لیگ برتر هم در دست استقلالی‌هاست. آبی‌ها که در این مسابقات ۵۵۲ بار به میدان رفته‌اند، مجموعا ۵۰۵ گل خورده دارند. آبی‌ها به طور متوسط یک گل خورده به ازای هر ۹۹ دقیقه دارند که با این آمار بهترین خط دفاعی نیز به آنها می‌رسد. پرسپولیس و سپاهان نیز ۵۳۴ بار دروازه‌شان باز شده و آمار گل‌های خورده آنها به ازای هر ۹۳ دقیقه یک گل است. سپاهان و پرسپولیس بعد از استقلال دارای بهترین خط دفاعی همه ادوار لیگ برتر هستند.
بهترین تفاضل گل: طبیعی است وقتی رکورد بیشترین گل زده و کمترین گل خورده در دست استقلال باشد، بهترین تفاضل گل هم به این تیم تعلق بگیرد. استقلال با تفاضل گل ۳۰۸ نه تنها برترین تفاضل گل این مسابقات را دارد، بلکه تنها تیمی است که تفاضل گلش بیشتر از ۳۰۰ است. سپاهان با ۲۵۳ و پرسپولیس با ۲۴۳ گل پس از استقلال دومین و سومین تیم برتر در آیتم تفاضل گل هستند.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.