2020/10/29
۱۳۹۹ پنج شنبه ۸ آبان
رئیس پلیس روچستر اخراج شد

رئیس پلیس روچستر اخراج شد

شهردار روچستر ایالت نیویورک، به کار رئیس پلیس این شهر خاتمه داده و دو مقام شهری دیگر را بر سر مدیریت این نهاد امنیتی در مرگ دلخراش یک سیاه‌پوست آمریکایی ۴۱ ساله در ماه گذشته و در زمانی که در بازداشت پلیس قرار داشت، تعلیق کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، تصاویر ویدیویی که خانواده دنیل پرود منتشر کردند، نشان می‌دهد که پلیس این مرد سیاه‌پوست آمریکایی را روی زمین خواباندند، کیسه‌ای به سر او کشیدند و باعث خفگی او شدند.

لاولی وارن، شهردار روچستر دوشنبه در کنفرانسی مطبوعاتی اعلام کرد: امروز آخرین روز کاری رئیس پلیس است. همچنین دو مقام دیگر به مدت ۳۰ روز بدون حقوق از شورای همکاری شهری روچستر تعلیق شدند.

پیش از آنکه دنیل پرود بازداشت شود، خانواده او در تماس با فوریت‌های پلیس تاکید کردند که این عضو خانواده آنها از بحران روانی رنج می‌برد. شهردار روچستر خواستار بررسی فدرالی این پرونده شد.

این تصاویر دلخراش سوالاتی را درباره احتمالا لاپوشانی حقیقت ایجاد کرد و روچستر به تازه‌ترین کانون اعتراضات تابستانی علیه نابرابری نژادی و خشونت پلیس تبدیل شد که در ابتدا با مرگ جورج فلوید در ۲۵ مه به دست پلیس مینیاپولیس به راه افتاد.

شهردار روچستر همچنین گفت: ما یک مشکل فراگیر در اداره پلیس روچستر داریم، مساله‌ای که همه چیز را از دریچه درجه می‌نگرد نه شهروندانی که ما به آنها خدمت می‌کنیم. این نشان می‌دهد که مرگ آقای پرود آنچنان که باید جدی گرفته نشده بود. تیم کورتین از شورای همکاری شهری و جاستین روج، مدیر ارتباطات هم بابت ناکامی در اقدام، اطلاع‌رسانی و اطاعت از سیاست‌ها و فرایندها تعلیق شدند. این تصمیم پس از مشاهده یک گزارش داخلی از این پرونده گرفته شد.

او افزود: دیگر نمی‌توانیم اجازه دهیم مرد یا زنی بی‌دلیل در بازداشت پلیس جان بدهد، همینطور نمی‌توانیم اجازه دهیم بررسی این پرونده آنقدر با بی‌توجهی که در این پرونده شاهد آن بودیم، انجام شود. من همچنین از دفتر دادستانی کل می‌خواهم تا تحقیقاتی درباره با نقض حقوق مدنی دنیل پرود انجام دهد.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.