2020/10/29
۱۳۹۹ پنج شنبه ۸ آبان
دیدار ادیب و میشل عون به پنجشنبه موکول شد
منابع لبنانی اعلام کردند

دیدار ادیب و میشل عون به پنجشنبه موکول شد

منابع خبری از موکول شدن دیدار امروز (چهارشنبه) نخست‌وزیر مکلف لبنان با رئیس جمهوری این کشور به فردا خبر دادند.

به گزارش ایسنا، شبکه الجدید لبنان به نقل از منابع آگاه اعلام کرد که مصطفی ادیب، نخست‌وزیر مکلف لبنان که قرار بود امروز با میشل عون، رئیس جمهوری این کشور دیدار و گفت‌وگو کند، برای دادن فرصت گفت‌وگوی بیشتر به احزاب درباره تشکیل دولت، دیدارش با عون را به فردا موکول کرد.

این درحالی است که سالم زهران، روزنامه نگار لبنانی با انتشار پیامی در توییتر نوشت: مصطفی ادیب، نخست‌وزیر مکلف لبنان سه شنبه نامه استعفایش از تشکیل دولت جدید این کشور را نوشته است و جزئیات آن امروز (چهارشنبه) یا پنجشنبه مشخص می‌شود.

پایگاه خبری العهد صبح امروز اعلام کرد که گفت‌وگوهای میشل عون با رؤسای فراکسیون‌های پارلمان این کشور درباره روند تشکیل دولت پایان یافته است و وی از مواضع و نظر آنها درباره دولت جدید لبنان مطلع شده است.

طبق این گزارش، ساعات آینده برای شفاف سازی امور و آشکار کردن چشم انداز توافق برای تشکیل دولت یا ناتوانی مصطفی ادیب در تشکیل دولت تعیین کننده خواهد بود.

در همین راستا، منابع آگاه گفتند که به دنبال پایان یافتن گفت‌وگوهای میشل عون با رؤسای فراکسیون‌های پارلمانی و احزاب درباره تشکیل دولت، وی از مصطفی ادیب خواسته است که امروز به دیدار او در کاخ بعبدا برود تا او را از نتیجه گفت‌وگوهای خود با رؤسای فراکسیون‌ها مطلع کند و ادیب نیز بتواند موضع مناسبی را در این زمینه اتخاذ کند

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.