2020/10/25
۱۳۹۹ يکشنبه ۴ آبان
دارایی‌های الکسی ناوالنی مسدود و آپارتمان او ضبط شده است

دارایی‌های الکسی ناوالنی مسدود و آپارتمان او ضبط شده است

سخنگوی الکسی ناوالنی، چهره ممتاز مخالفان در روسیه، گفته است که حساب های بانکی او مسدود و آپارتمان او ضبط شده است.

به گزارش بی‌بی‌سی ناوالنی از بیمارستانی در آلمان که به خاطر مسمومیت به سم اعصاب نوویچوک در آن بستری بود مرخص شده‌است.

کیرا یارمیش سخنگوی آقای ناوالنی گفت: "آنها دارایی ها و آپارتمان کسی که در کما بود را گرفتند."

تیم آقای ناوالنی ولادیمر پوتین، رئیس جمهور روسیه، را متهم می کنند که دستور مسموم کردن او را صادر کرده، اتهامی که کرملین قویا رد می کند.

آقای ناوالنی که از منتقدان برجسته آقای پوتین است در پروازی در روز ۲۰ اوت در سیبری از هوش رفت و بعد از چند روز برای درمان به بیمارستان شاریت در برلین، پایتخت آلمان، منتقل شد.

دولت آلمان گفت که آزمایشگاه هایی در فرانسه و سوئد تست های آلمان دایر بر اینکه او با سم اعصاب نوویچوک مسموم شده بود را تایید کرده اند.

دولت های متعدد اروپایی خواستار توضیح روسیه درباره مسمومیت او شده اند اما کرملین می گوید شواهدی در این زمینه وجود ندارد.

دیمیتری پسکوف سخنگوی کرملین بعد از ترخیص آقای ناوالنی از بیمارستان گفت که او "آزاد" است در هر زمان به روسیه بازگردد و برای او آرزوی "بهبودی سریع" کرد.

خانم یارمیش گفت که مقام ها، دارایی های الکسی ناوالنی از جمله آپارتمان سه خوابه او در جنوب شرقی مسکو پایتخت روسیه را روز ۲۷ اوت ضبط کرده اند.

او در پیامی ویدئویی که در توییتر منتشر شد گفت "در نتیجه این آپارتمان قابل فروش، وقف یا اجاره نیست."

این اقدام بعد از آن بود که شرکت توزیع مواد غذایی "بچه محصل های مسکو" که تاجر ثروتمند، ایوگنی پریگوژین، ملقب به "سرآشپز پوتین" مالک آن است از آقای ناوالنی شکایت کرد.

آقای ناوالنی، "بنیاد ضدفساد" او (اف بی کی) و یک همکار او در ویدئویی کیفیت محصولات این شرکت را بعد از وقوع مسمومیتی در مدارس مسکو در سال ۲۰۱۸ زیر سوال برده بودند.

اما در اکتبر ۲۰۱۸ دادگاه به آنها دستور داد آن ویدئو را پاک کنند و ۸۸ میلیون روبل (۱.۱ میلیون دلار) خسارت به خاطر افترا به این شرکت پرداخت کنند. قاضی گفت آنها به وجهه اخلاقی این شرکت صدمه زده اند.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.