2020/10/22
۱۳۹۹ پنج شنبه ۱ آبان
داوری یک سینماگر ایرانی درجشنواره ویدئواِکس

داوری یک سینماگر ایرانی درجشنواره ویدئواِکس

 

 

گروه هنر : پاتریک هوبرPatrick Huber  دبیر بیست و دومین دوره جشنواره  Videoex از مجید موثقی سینماگر ایرانی،  ساکن سوئیس برای داوری فیلم های بخش مسابقه بین الملل دعوت به عمل آورد.

«ویدیواِكس» بزرگترین جشنوراه فیلم های تجربی در سوئیس‌ است که آثاری فراتر از سینمای داستانی مرسوم را اکران کرده  و اغلب این فیلم ها از غافلگیری بصری و یا مفهومی غیر منتظره و بحث برانگیز  برخوردارند.

مجید موثقی به همراه آدام جاسپر Adam Jasper داور استرالیایی ٣٦ فیلم از ٢٠ کشور جهان را طی ۹ روز مشاهده و داوری کردند.

در انتها فیلم گذشته كاملPast Perfect ساخته خورخه ژاكومهJorge Jácome از پرتغال  برنده جایزه اصلی جشنوراه  شد. همچنین هیات داوران از یک فیلم «تجربی-هشت میلی متری» با نام کوچه ذغالی  Charcoal Alley ساخته نازنین ساغری محصول ایران و انگلیس تقدیر ویژه ای کردند. دبیر قدیمی این جشنواره  پاتریک هوبرPatrick Huber امسال با شرایط سخت اپیدمی کرونا این جشنواره را با رعایت پروتکل های بهداشتی به صورت فیزیکی برگزار کرد.

 مجید موثقی در سال‌های اخیرداوری جشنوراه «ویزیون دور ریل» در سوئیس و همچنین داوری «جشنوراه فیلم لایپزیگ» آلمان را در سال ۲۰۱۹بر عهده داشته است که هر دو از فستیوال های تاثیرگذار سینمای امروز جهان به شمار می آیند. تا به امروز از «مجید موثقی» داوری و ورکشاپ های گوناگونی در شهرهای مختلف ایران، مسکو، باتومی، مزار شریف، تورنتو ، داکا و نیون دیده شده است.

 

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.