2020/10/30
۱۳۹۹ جمعه ۹ آبان
اظهار نظر جالب کارلسن درباره فیروزجا

اظهار نظر جالب کارلسن درباره فیروزجا

نفر اول شطرنج جهان درباره نابغه ایرانی شطرنج اظهار نظر جالبی کرد.

به گزارش ایسنا، همواره رقابت‌های علیرضا فیروزجا و مگنوس کارلسن مورد توجه رسانه‌ها و شطرنج‌بازان مطرح جهان است. حضور فیروزجا به عنوان نفر اول جوانان شطرنج جهان و کارلسن به عنوان نفر اول شطرنج کلاسیک دنیا در یک تورنمنت به جذابیت‌های آن رقابت می افزاید.

در جدیدترین رقابت‌ها این دو شطرنج باز در سوپرتورنمنت نروژ که بعد از مدت‌ها به صورت حضوری برگزار می‌شود، دست به مهره شده‌اند. رقابت‌های رو در رو علیرضا و کارلسن همواره با جذابیت و حاشیه‌های خاص خود همراه است.

در گذشته به دلیل شیوع کرونا بسیاری از رقابت‌های شطرنج به صورت آنلاین برگزار شد. برگزاری رقابت‌های آنلاین شطرنج باعث شد قدرت‌های شطرنج جهان‌ در مدت‌ها بسیار کوتاه با یکدیگر به رقابت بپردازند. فیروزجا در مسابقات آنلاین هم بارها مقابل کارلسن قرار گرفته بود.

در رقابت‌های حضوری نروژ فیروزجا بازهم نتوانست کارلسن را شکست دهد. او در یک بازی عجیب شکست خورد.

کارلسن در باره فیروزجا اظهار نظر جالبی انجام داده است. نفر اول شطرنج جهان درباره نابغه ایرانی شطرنج گفته که فیروزجا قصد دارد که یک بازیکن بسیار، بسیار خوب برای یک مدت طولانی شود برای همین به نظر می‌رسد که تلاش خود را انجام می‌دهد.

او هم‌چنین می‌گوید که انتظار رقابت‌های بیش‌تری با فیروزجا دارد و علاقه دارد که چالش‌های بیش‌تری با نابغه شطرنج ایران داشته باشد. 

در آخر کارلسن به دلیل پیروزی مقابل فیروزجا احساس خرسندی می‌کند. 

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.