2020/12/03
۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۳ آذر
تظاهرات لبنانی ها در سالروز اعتراضات ۱۷ اکتبر

تظاهرات لبنانی ها در سالروز اعتراضات ۱۷ اکتبر

مردم لبنان در حالی که این کشور در بدترین بحران اقتصادی خود به سر می برد، اولین سالروز تظاهرات مردمی علیه فساد دولت را گرامی داشتند.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت المیادین، مردم لبنان با انجام اقدامات و فعالیت هایی در طول مسیر مرکز بیروت تا محل انفجار بندر بیروت سالروز این اعتراضات را گرامی داشتند.

تظاهرات مردمی در لبنان در پی اعلام مالیات پیش بینی شده ۱۷ اکتبر ۲۰۱۹ شروع شد و از شمال تا جنوب لبنان را فراگرفت و معترضان طبقه سیاسی حاکم را مسوول وضعیت بد معیشتی خود دانستند.

اعتراضات ماهها ادامه داشت و معترضان خواستار برگزاری انتخابات پارلمانی زودهنگام، بازگرداندن اموال غارت شده، مجازات عاملان فساد شدند.

از آن تاریخ به بعد لبنان شاهد بحران های پی در پی بوده است از فروپاشی سریع اقتصادی که نرخ فقر را تشدید کرد گرفته تا محدودیت های شدید بانکی بر وجوه سپرده گذاران، شیوع اپیدمی کووید -۱۹ و سرانجام انفجار مهیب بندر بیروت در چهارم اوت که به کشته شدن بیش از ۲۰۰ تن و زخمی شدن هزاران تن منجر شد.

به دنبال این اعتراضات دولت وقت لبنان استفعا کرد و تا به امروز دولت با ثباتی تشکیل نشده است.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.