2020/10/22
۱۳۹۹ پنج شنبه ۱ آبان
وزیر خارجه بحرین از هیئت اسرائیلی- آمریکایی در منامه استقبال کرد

وزیر خارجه بحرین از هیئت اسرائیلی- آمریکایی در منامه استقبال کرد

درحالی که توافقنامه عادی‌سازی روابط میان اسرائیل و بحرین امروز امضا می‌شود، وزیر خارجه بحرین ابراز امیدواری کرد که توافق عادی‌سازی روابط با اسرائیل به صلح و ثبات در منطقه منجر شود.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، عبداللطیف الزیانی، وزیر خارجه بحرین در جریان استقبال از هیئت اسرائیلی - آمریکایی که امروز به منامه وارد شد، ادعا کرد: ما برای حمایت از توافقنامه "ابراهیم" اینجا هستیم تا تاکید کنیم که این همکاری به تحقق صلح دائم که از حقوق ملت‌های خاورمیانه حمایت کند، منجر خواهد شد. امیدواریم که توافق صلح، ثبات و شکوفایی را برای منطقه رقم بزند.

وی افزود: ما مذاکراتی طی این سفر تاریخی خواهیم داشت. این سفر گام جدیدی به سمت آینده امن و خاورمیانه باثبات‌تر است.

اظهارات وزیر خارجه بحرین همزمان با رسیدن یک هیئت اسرائیلی آمریکایی عالی‌رتبه به بحرین در اولین سفر تجاری رسمی میان منامه و تل‌آویو ایراد شد.

ریاست هیئت اسرائیلی را مائیر بن شبات برعهده دارد و این هیئت شامل الون اوشبیز، مدیرکل وزارت خارجه و رونین پرتز، معاون مدیر کل دفتر نخست‌وزیر است. هیئت آمریکا نیز شامل استیون منوچن، وزیر خزانه‌داری آمریکا و آوی برکوویچ، فرستاده رئیس‌جمهور آمریکا در امور خاورمیانه است.

بحرین و رژیم صهیونیستی امشب رسما توافق برقراری کامل روابط دیپلماتیک را امضا می‌کنند.

به گفته یک مسؤول اسرائیلی این توافق اجازه تبادل سفرا، افتتاح سفارتخانه‌ها و ایجاد خط هوایی را می‌دهد.

رئیس هیئت رژیم صهیونیستی قبل از بلند شدن هواپیما به مقصد منامه گفت: ما درصدد برگزاری مذاکراتی برای تبدیل توافق صلح به گام‌های عملی و توافق‌های ملموس هستیم.

مسؤولان اسرائیلی با همتایان بحرینی خود یادداشت‌تفاهم‌هایی را امضا کردند و این توافق‌ها بر مذاکرات دوجانبه و همکاری امنیتی میان دو کشور متمرکز خواهد بود.

شبات تأکید کرد، این سفر بر مسائلی از جمله حمایت مالی، سرمایه‌گذاری‌ها، تجارت، اقتصاد، گردشگری، هواپیمایی، ارتباطات، فرهنگ، علوم، تکنولوژی و کشاورزی متمرکز است.

یوسی کوهن، رئیس موساد رژیم صهیونیستی اخیرا مذاکراتی با مسؤولان امنیتی و اطلاعاتی ارشد بحرین برگزار کرد.

فلسطینی‌ها توافق‌های امارات و بحرین با رژیم صهیونیستی را خیانت می‌دانند.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.