2020/12/02
۱۳۹۹ چهارشنبه ۱۲ آذر
نیویورک تایمز: ترامپ حساب بانکی را‌ در چین هنوز حفظ کرده است

نیویورک تایمز: ترامپ حساب بانکی را‌ در چین هنوز حفظ کرده است

نیویورک تایمز در گزارشی نوشت دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا تایید کرده که در چین حساب بانکی دارد.

به گزارش بی‌بی‌سی بنابر این گزارش این حساب توسط مدیریت هتل‌های بین‌المللی ترامپ کنترل می‌شود و بین سال های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۵ در چین مالیات‌های مربوط به این کشور را پرداخت کرده است.

یک سخنگوی دونالد ترامپ گفته این حساب "برای بررسی بالقو‌ه‌گی‌ها احداث هتل در آسیا" گشوده شده است.

آقای ترامپ انتقادهایی را علیه شرکت‌های آمریکایی که با چین داد و ستد دارند مطرح کرده بود. او همچنین در سال‌های اخیر جنگی تجاری را با چین آغاز کرد.

نیویورک تایمز که اخیرا به سوابق مالیاتی دو دهه اخیر آقای ترامپ و شرکت‌هایش دست پیدا کرده بود، اکنون اطلاعات مربوط به حساب بانکی او در چین را نیز بر اساس همین سوابق منتشر کرده است.

نیویورک‌تایمز پیشتر ادعا کرده که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری ایالات متحده، در بیشتر سال‌های اخیر هیچ مالیاتی به دولت فدرال نداده و در سالی که به ریاست‌جمهوری انتخاب شد، و همین‌طور در سال نخست ریاست‌جمهوری‌اش فقط ۷۵۰ دلار به دولت فدرال مالیات داده است.

اکنون بر اساس گزارش تازه این روزنامه، حساب بانکی‌ آقای ترامپ در چین نشان می‌دهد او ۱۸۸ هزار و ۵۶۱ دلار مالیات محلی پرداخت کرده است.

دولت ترامپ در رقابت‌های انتخاباتی، از هانتر بایدن، پسر جو بایدن رقیبش در انتخابات ریاست جمهوری، به خاطر تجارت با چین انتقاد کرده بود.

در دوران ریاست جمهوری آقای ترامپ، چین و آمریکا روابط پر تنشی را تجربه کردند و مشاجره لفظی این دو کشور بر سر همه موضوعات از ویروس کرونا گرفته تا قانون امنیتی جنجالی که چین بر هنگ‌کنگ تحمیل کرده، نشان از این موضوع دارد.

یک دفتر غیرفعال

آلن گارتن، وكیل سازمان ترامپ گفته مدیریت هتل های بین المللی ترامپ در یك بانك چینی دارای دفاتر در ایالات متحده، حساب باز كرده است تا "مالیات محلی" را پرداخت کند.

این وکیل به نیویورک تایمز گفت "از سال ۲۰۱۵ هیچ معامله، تبادل یا فعال تجاری انجام نشده و دفتر همچنان غیر فعال است".

او گفت "اگرچه حساب بانکی باز است اما از آن زمان، هیچ گاه برای هدف دیگری استفاده نشده است".

دونالد ترامپدر ایالات متحده و خارج از آن منافع تجاری متعددی دارد. این دارایی‌ها عمدتا شامل زمین‌های گلف در اسکاتلند و ایرلند و هتل‌های زنجیره‌ای پنج ستاره لوکس است.

بنابر گزارش نیویورک تایمز آقای ترامپ حساب‎های بانکی خارجی خود را در چین، انگلیس و ایرلند نگهداری می‌کند.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.