2020/12/03
۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۳ آذر
گورباچف: یک برنامه تلویزیونی آمریکایی باعث سقوط شوروی شد

گورباچف: یک برنامه تلویزیونی آمریکایی باعث سقوط شوروی شد

میخائیل گورباچف، از رهبران اتحاد شوروی سابق یک برنامه تلویزیونی به نام دالاس را مقصر سقوط اتحاد شوروی سابق دانست چون باعث شد چشمهای مردم به روی سبک زندگی غربی باز شود.

به گزارش ایسنا، به نقل از دیلی میل، دیو استیوورات ۸ ساله، موزیسنن و آهنگساز و بنیانگذار  Eurythmicsگفت که میخائیل گورباچف، رهبر اتحاد شوروی سابق به او گفته که شوی تلویزیونی معروف "دالاس" مربوط به دهه ۱۹۸۰ "بیشتر از هر چیز دیگری در رقم خوردن سقوط شوروی سابق تاثیر داشته است".این برنامه درباره سبک زندگی خانواده میلیونر اوینگ بود.

استیووارت در گفتگو با جاس استون، در پادکستش موسوم به A Cuppa Happy با یادآوری گفتگویش با گورباچف گفت که گورباچف اظهار کرده، این برنامه تلویزیونی چشمهای مردم را به روی زندگی غربی باز کرد.

وی افزود: گورباچف اذعان کرده پخش غیرقانونی این شوی آمریکایی در روسیه چشمان مردم را به روی زندگی غربی باز کرد و این برنامه مربوط به ایالت تگزاس "ابرقدرت کمونیستی را سرنگون کرد".

این گفتگو در اوایل دهه ۱۹۹۰ در حالی که اتحاد شوروی روند باز کردن فضا را شروع کرده بود اتفاق افتاد. قبل از آن دولت نمی گذاشت روسها به موسیقی غربی گوش دهند یا برنامه های تلویزیونی را تماشا کنند.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.