2020/08/09
۱۳۹۹ يکشنبه ۱۹ مرداد
اگر با احترام سر میز بنشینند اهل منطق و مذاکره‌ایم
روحانی در دیدار با ورزشکاران و قهرمانان ملی:

اگر با احترام سر میز بنشینند اهل منطق و مذاکره‌ایم

شرق آنلاین- به گزارش ایلنا، رئیس‌جمهوری شامگاه شنبه در دیدار با ورزشکاران و قهرمانان ملی با تأکید بر اینکه ورزشکاران علاوه بر افتخارآفرینی برای کشور، آفریننده نشاط، سرزندگی و غرور برای ملت هستند، گفت: «ورزش یعنی از ماکو تا چابهار و از سرخس تا خرمشهر باید فریاد ملت و دست واحده باشد و از میدان ورزش صدای وحدت و اتحاد بلند شود».حسن روحانی افزود: «باید به هر چیزی که به تقویت امید، روحیه و اراده مردم بازمی‌گردد، تکیه کنیم. اگر در جنگ با آمریکا امیدوارانه بایستیم، پیروز می‌شویم کمااینکه همه دلاوران در خط این مبارزه فداکاری بزرگی از خود نشان  می‌دهند و انتظار داریم همه ورزشکاران باعث تقویت وحدت و اتحاد شوند و  قهرمان فضیلت در بین ملت باشند».او از همه مسئولان و قهرمانان درخواست کرد اجازه ندهند در میدان مسابقات و مراکز ورزشی مسائل تفرقه‌افکنانه طرح شود.رئیس‌جمهوری با بیان اینکه همه ملت از موفقیت‌های ورزشکاران ما در میادین ورزشی خوشحال می‌شوند، گفت: «ملت باید احساس کند که ایران در برابر یک کشور در حال مسابقه است و نه یک گروه، ‌تیم و جمع».او با اشاره به تلاش معلولان ورزشکار کشورمان ادامه داد: «آنان می‌توانند با اراده و تمرین هر چیزی را خلق کنند و نه‌تنها برای خود و خانواده بلکه برای ملت افتخارآفرینی کنند. ما در میدان بزرگ ایستادگی، رقابت و تقابل در برابر دشمنان نیز با وحدت و یکپارچگی پیروز خواهیم شد».رئیس‌جمهوری با قدردانی از ملت شریف ایران، تأکید کرد: «ملت ایران برای ماه‌ها و روزها، ایام سختی را با ایستادگی در برابر دشمنان سپری کرد و دشمنان را قدم‌به‌قدم عقب راند».
روحانی با بیان اینکه دشمنان از اردیبهشت سال گذشته تحریم‌های جدیدی را علیه جمهوری اسلامی ایران وضع کردند تا به تعبیر خودشان بالاترین فشار در طول تاریخ را بر ملت وارد کنند، گفت: «دشمنان آرزوی واهی داشتند که ملت ایران را وادار به تسلیم کنند؛ اما تا امروز علی‌رغم سختی و مشکلات، مردم در برابر فریادهای دشمن با غرش قهرمانانه مقاومت کرده‌اند».او ادامه داد: «دشمنی که تا سال گذشته اعلام می‌کرد هدفم ازبین‌بردن نظام جمهوری اسلامی ایران است، امروز به‌صراحت اعلام می‌کند کاری با نظام ندارد. دشمنی که تا چند ماه قبل ادعا می‌کرد بزرگ‌ترین قدرت نظامی جهان است و اگر اراده کند نیروهای مسلح ایران را می‌تواند در هم بشکند، امروز اعلام می‌کند که قصد جنگ ندارد. چند ماه پیش خلیج فارس، جولانگاه ناوهای آنها بود، اما امروز از ناوگان آنها خبری نیست و تا ۳۰۰ ، ۴۰۰ مایلی دورتر در آب‌های بین‌المللی لنگر انداخته‌اند».رئیس‌جمهوری با تأکید بر اینکه در این مدت نشان دادیم در برابر قدرت‌های زورگو و زیاده‌خواه، تسلیم نمی‌شویم، تأکید کرد: «ما اهل منطق و مذاکره‌ایم، اگر با احترام کامل و در چارچوب مقررات بین‌المللی سر میز مذاکره بنشینند، نه اینکه فرمان مذاکره صادر کنند، در آن صورت ما تابع نخواهیم بود».

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.