2021/01/23
۱۳۹۹ شنبه ۴ بهمن
امارات درهایش را به روی شهروندان اسرائیل گشود
پیش از اجرایی شدن توافق سفر بدون ویزا

امارات درهایش را به روی شهروندان اسرائیل گشود

وزارت خارجه اسرائیل اعلام کرد که قبل از اجرای توافق لغو روادید؛ با وزارت خارجه امارات درمورد طرحی توافق کرده است که به اسرائیلی‌ها اجازه سفر به این کشور حاشیه خلیج فارس را می‌دهد.

به گزارش ایسنا، به نقل از تایمز آو اسرائیل، اسرائیل و امارات که در سپتامبر گذشته درمورد عادی سازی روابط توافق کردند، اخیراً برنامه‌های معافیت از اخذ روادید را امضا کرده اند اما این توافق ۳۰ روز بعد از آن اجرایی خواهد شد که دو طرف نامه رسمی در مورد این توافقنامه برای یکدیگر بفرستند.

وزارت خارجه اسرائیل اعلام کرد که روز دوشنبه چنین نامه ای را به همتای اماراتی خود تحویل داده است، اما ذکر نکرد که آیا وزارت خانه اماراتی نیز همین کار را کرده است یا خیر.

گابی اشکنازی، وزیر خارجه اسرائیل و مسئولانی در این وزارت خانه از ابوظبی خواستند تا راه حل موقتی را برای سفر بدون روادید پیدا کنند. دو طرف توافق کردند که به شرکت‌های هواپیمایی این رژیم مجوز ورود به امارات را برای تمامی مسافران اسرائیلی بدهند.

از سوی دیگر، شرکت هواپیمایی اسرائیل، "العال" اعلام کرد که از ۱۳ دسامبر ۱۴ سفر در هفته به دبی انجام خواهد داد.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.