2021/01/26
۱۳۹۹ سه شنبه ۷ بهمن
میان بن‌سلمان به نتانیاهو چه گذشت؟
سعودی‌ها فاش کردند

میان بن‌سلمان به نتانیاهو چه گذشت؟

در حالی که مقامات سعودی دیدار مستقیم رهبران خود با مقامات اسرائیل را تایید می‌کنند،اما ریاض همچنان درباره اعلام عادی سازی روابط با اسرائیلی‌ها تردید دارد.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت العهد، در حالی که رهبری عربستان در اعلام عادی سازی روابط خود با اسرائیل علی رغم همه دیدارهای محرمانه‌ای که میان دو طرف برگزار می‌شود و آخرین آن دیدار میان محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان و بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل بود، تردید دارد، اما مسؤولانی در ریاض برای اذعان به دیدار بااسرائیلی‌ها کاملا شتاب دارند.

مسؤولان بلندپایه سعودی که در جریان جزئیات دیدار مذکور قرار دارند به روزنامه "اسرائیل الیوم" گفتند، محور اصلی دیدار نتانیاهو و بن سلمان که هفته جاری صورت گرفت تشکیل یک جبهه واحد علیه ایران و دولت جو بایدن، رئیس جمهوری منتخب آمریکا بود. مقامات ذیربط در عربستان کاملا اطمینان دارند که بایدن و دولتش طرحی را برای توافق جدید با ایرانی‌ها آماده کرده‌اند، در نتیجه این مقامات می‌خواهند خسارات را به حداقل برسانند. همچنین ریاض در مساله "تهدید ایران"، اسرائیل را مهمترین متحد می‌بیند.

این مسؤولان سعودی گفتند، ریاض در حال حاضر به این حد از روابط با اسرائیل اکتفا خواهد کرد. روزنامه اسرائیل الیوم نوشت، این حرف را بن سلمان شخصا به نتانیاهو زده و بعد هم نظرسنجی یک مرکز مطالعات معروفی را به او نشان داده که طبق آن تقریبا نیمی از مردم عربستان عادی سازی روابط با تل‌آویو را حمایت می‌کنند.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.