2021/01/26
۱۳۹۹ سه شنبه ۷ بهمن

"ماهر الاخرس" آزاد شد

شبکه المیادین امروز(پنجشنبه) در خبری فوری از آزادی ماهر الاخرس، اسیر فلسطینی بعد از گذشت ۱۰۳ روز از اعتصاب غذای وی خبر داد.

به گزارش ایسنا، شبکه المیادین گزارش داد، مقامات اسرائیلی صبح امروز پنجشنبه ماهر الاخرس را آزاد کردند. "باشگاه اسیران فلسطینی" ابتدای ماه جاری میلادی اعلام کرد، ماهر الاخرس، اسیر اعتصاب کننده پس از توافق برای آزادی وی در ۲۶ نوامبر اعتصاب ۱۰۳ روزه خود را به حالت تعلیق درآورد بطوری که مدت زمان باقی مانده تا آزادی را با مداوا در بیمارستان خواهد گذراند.

الاخرس در مصاحبه اختصاصی با المیادین گفت: بعد از بالغ بر صد روز اعتصاب از غذا اکنون آزادی عزتمندانه و بدون اهانت را دارا هستم. با مقاومت و جانفشانی‌هایمان پیروز خواهیم شد. ملت فلسطین باید از خود دفاع کند و منتظر نباشد جهان ظلم را از آن بردارد.

وی پیشتر نیز به المیادین گفت، "از طرف مردم و خانواده ها" اعتصاب غذا کرده است زیرا مردم بیچاره کشته و زندانی می‌شوند و هیچ کسی درباره آن سوالی نمی‌پرسد.

الاخرس همچنین در آن زمان با تاکید بر اینکه که اشغالگر از طریق این اعتصاب "رسوا شد" ، از همه کسانی که با مسئله وی همبستگی نشان دادند و در کنار او ایستادند تشکر کرد.

بنابراین، الاخرس که در چند روز اخیر وضعیت سلامتی وی به شدت وخیم شده بود، بر رای دادگاه عالی اشغالگر که کلیه دادخواست‌های ارائه شده توسط وکیل وی مبنی بر آزادی فوری وی را رد کرده و آخرین مورد در ۲۹ اکتبر بود، پیروز شد.

الاخرس در تاریخ ۲۷ ژوئیه بازداشت شد و پس از دستگیری به بازداشتگاه "حواره" منتقل شد و در آنجا اعتصاب غذای آزاد خود را آغاز کرد و بعدا به زندان "عفر" منتقل شد.

الاخرس هم اکنون از ضعف عضلانی رنج می‌برد و امکان ایستادن بر روی پاهایش را ندارد. وی به بیمارستان النجاح در نابلس فلسطین منتقل خواهد شد.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.