2021/01/26
۱۳۹۹ سه شنبه ۷ بهمن
رقابت حساس وفایی با اسنوکرباز میزبان در رقابت‌های قهرمانی انگلیس

رقابت حساس وفایی با اسنوکرباز میزبان در رقابت‌های قهرمانی انگلیس

مرحله دوم از رقابت‌های اسنوکر قهرمانی انگلیس امروز پیگیری خواهد شد که در مهم‌ترین دیدار، ملی‌پوش ایران به مصاف اسنوکرباز کشور میزبان خواهد رفت.

به گزارش ایسنا، مرحله دوم از رقابت‌های مهم اسنوکر قهرمانی انگلیس امشب با ۱۶ دیدار کار خود را آغاز خواهد کرد که در حساس‌ترین رقابت‌ها ملی پوش اسنوکر ایران به مصاف اسنوکر باز کشور میزبان خواهد رفت. 

حسین وفایی باید در مرحله دوم این رقابت‌ها مقابل مایکل هولت انگلیسی که در رده ۲۸ بهترین اسنوکربازان جهان قرار دارد، حضور پیدا کند. این درحالی است که ملی پوش ایران در رده ۳۶ بهترین اسنوکر بازان جهان ایستاده است. 

این دو اسنوکر باز درحالی به مصاف یکدیگر خواهند رفت که در مسابقات اخیر و در رقابت‌های  اسنوکر آزاد ایرلند شمالی ۲۰۲۰،  سهیل واحدی، دیگر ملی‌پوش اسنوکر ایران مقابل مایکل هولت با نتیجه ۴ بر یک شکست خورد و از ادامه مسابقات حذف شد.

حسین وفایی در این فصل از رقابت‌ها ۱۲ بازی انجام داده که موفق به کسب ۷ برد و ۵ شکست شده است. حریف انگلیسی وفایی در مرحله دوم این رقابت‌ها در این فصل ۱۷ بازی انجام داده که در ۱۰ بازی به پیروزی رسیده و در ۷ بازی شکست خورده است. 

این رقابت حساس برای ملی پوش ایران از ساعت ۱۹ به وقت محلی پیگیری خواهد شد.

چهل و چهارمین مرحله از مسابقات قهرمانی اسنوکر انگلستان از ۲۳ نوامبر (۳آذر) آغاز شده و تا ۶ دسامبر (۱۶ آذر) در مارشال آره‌نا در میلتون کینز پیگیری خواهد شد.

مسابقات قهرمانی انگلستان برای اولین‌بار در سال ۱۹۷۷ برگزار شده و دومین تورنمنت بزرگ رتبه بندی، بعد از مسابقات جهانی به شمار می‌آید.

این رقابت‌های مهم هر روز به صورت زنده از شبکه‌های انگلستان و یورو اسپورت پخش می‌شود. در این رقابت‌ها تمامی بازیکنان برتر از جمله رونی اُ سالیوان، قهرمان شش دوره جهان حضور دارد.

رونی اُ سالیوان در سال گذشته در این مسابقات در یک شانزدهم نهایی مقابل دینگ جونهوی چینی با نتیجه شش بر چهار شکست خورد و از این رقابت‌ها کنار رفت. انتظار می‌رود او مدعی اصلی برای قهرمانی این رقابت‌ها باشد چرا که او هفت قهرمانی در این مسابقات داشته و امسال منتظر جشن هشتمین قهرمانی خود است. 

این رقابت‌ها به دلیل شیوع کرونا پشت درهای بسته و بدون حضور تماشاچیان برگزار خواهد شد.  قهرمان این رقابت‌ها ۲۰۰ هزار پوند به خانه می‌برد. هم‌چنین نفرات دوم و سوم این رقابت‌ها به ترتیب ۸۰ و ۴۰ هزار پوند برنده خواهند شد.

دینگ جونهوی سال گذشته در این رقابت‌ها قهرمان شد و اکنون به عنوان مدافع عنوان قهرمانی شناخته می‌شود.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.