2021/02/28
۱۳۹۹ يکشنبه ۱۰ اسفند
عربستان به برقراری روابط پشت پرده با اسرائیل ادامه می دهد

عربستان به برقراری روابط پشت پرده با اسرائیل ادامه می دهد

سفیر آمریکا در اراضی اشغالی اعلام کرد که اگر ترامپ رییس جمهور می‌شد، طی یک سال عادی سازی روابط عربستان و اسرائیل ممکن می‌شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از اسپوتنیک، دیوید فریدمن، سفیر آمریکا در اراضی اشغالی اعلام کرد که پیش‌بینی می‌شود که جو بایدن، رئیس جمهوری منتخب آمریکا حامی اسرائیل باشد.

وی ابراز امیدواری کرد که رئیس جمهوری جدید در راستای پیشبرد توافق‌های عادی سازی امضا شده میان رژیم صهیونیستی و چهار کشور عربی تلاش کند.

فریدمن در اظهارات کوتاه در مقابل کمیسیون امور خارجه و امنیت در کنست (پارلمان رژیم صهیونیستی) گفت که به اعتقاد وی، اگر دونالد ترامپ در انتخابات پیروز می‌شد، عادی سازی میان عربستان و اسرائیل در طی یک سال امکان تحقق داشت.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه دموکرات‌ها بر مساله حقوق بشر در عربستان متمرکز هستند، تحقق عادی سازی با عربستان طی یک سال برای بایدن دشوار خواهد بود. اما عربستان به روابط پشت پرده با اسرائیل ادامه خواهد داد.

فریدمن تصریح کرد که اسرائیل باید گفتگوی آرامی را با دولت جدید آمریکا و کشورهای عربی درمورد ایران برگزار کند.

وی با بیان اینکه بایدن درمورد مسائل شهرک‌سازی‌ها در کرانه باختری إعمال فشار خواهد کرد، اما گفت که به دولت آمریکا توصیه می‌کند که اختلافاتی را درخصوص این مساله ایجاد نکند.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.