2021/04/18
۱۴۰۰ يکشنبه ۲۹ فروردين
تشکیلات خودگردان فلسطین رسما روابط با آمریکا را ازسرگرفت

تشکیلات خودگردان فلسطین رسما روابط با آمریکا را ازسرگرفت

نخست‌وزیر دولت تشکیلات خودگردان فلسطین از تماس با دولت جدید آمریکا و ازسرگیری رسمی روابط با این دولت خبر داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت العین الأخباریه، محمد اشتیه، نخست‌وزیر دولت تشکیلات خودگردان فلسطین در سخنانی گفت که روابط با دولت آمریکا به ریاست جو بایدن را پس از قطعی آن در دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ، رسماً از سر گرفته است.

وی در این باره گفت که با هادی عمرو، مسؤول پرونده فلسطین و رژیم صهیونیستی در وزارت خارجه آمریکا تلفنی گفت‌وگو کرده است.

اشتیه افزود: در نشست هفتگی دولت در رام الله راه‌های ازسرگیری روابط تشکیلات خودگردان فلسطین و آمریکا به ویژه بازگشایی مراکز دیپلماتیک و کنسولگری و همچنین ازسرگیری کمک‌های آمریکا و همچنین حمایت از آژانس کار و امداد آوارگان فلسطین (آنروا) مورد بررسی قرار گرفت.

وی ادامه داد که در گفت‌وگو با عمرو بر آمادگی محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین برای آغاز روند سیاسی جدی مبتنی بر قانون بین‌الملل و تحت نظارت کمیته چهارجانبه صلح تأکید کرد.

اشتیه همچنین به نقل از عمرو گفت که وی بر تعهد دولت آمریکا به برنامه‌های مطرح شده در جریان تبلیغات انتخاباتی پایبند است و آنها را به تدریج اجرا خواهد کرد.

تشکیلات خودگردان فلسطین اوایل خرداد گذشته در اعتراض به انتقال سفارت واشنگتن از تل‌آویو به قدس رسماً روابط خود را با دولت آمریکا قطع کرد.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.