2021/04/18
۱۴۰۰ يکشنبه ۲۹ فروردين
مصر گذرگاه رفح در مرز غزه را برای اولین بار پس از ۲ ماه باز کرد

مصر گذرگاه رفح در مرز غزه را برای اولین بار پس از ۲ ماه باز کرد

مسؤولان مصری امروز (دوشنبه) گذرگاه رفح در مرز با نوار غزه را برای سفر در دو طرف باز کردند که این امر برای نخستین بار از دو ماه قبل است.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه الجزیره، وزارت داخلی وابسته به جنبش حماس در بیانیه‌ای اعلام کرد که خروج اولین اتوبوس مسافران از طریق گذرگاه رفح انجام شد.

قرار است که فعالیت این گذرگاه تا روز پنج شنبه برای سفر گروه‌های بیماران و دارندگان پاسپورت‌های خارجی و مصری و افراد مقیم و دانشجویان ادامه داشته باشد و در مقابل، کسانی که در خارج مانده بودند، به خانه و کاشانه خود بازگردند.

سفر از طریق این گذرگاه بر اساس تدابیر پیشگیری مقابله با ویروس کرونا انجام می‌شود و انجام معاینه قبلی ابتلا به ویروس برای تمامی مسافران ضروری است.

گذرگاه رفح آخرین بار در ۲۴ نوامبر گذشته به مدت سه روز گشوده شد. این سومین بار است که از زمان شیوع کرونا، این گذرگاه که تنها گذرگاه زمینی  نوار غزه است، از مارس گشوده می‌شود.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.