2021/04/18
۱۴۰۰ يکشنبه ۲۹ فروردين
پارلمان بحرین: قطر در انجام تعهداتش جدی نیست

پارلمان بحرین: قطر در انجام تعهداتش جدی نیست

رئیس کمیته امور خارجه پارلمان بحرین در سخنانی قطر را به عدم جدیت در عمل به تعهداتش متهم کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از المیادین، محمد السیسی البوعینین، رئیس کمیته امور خارجه، امنیت و دفاع پارلمان بحرین در جریان دیدار با عبد اللطیف بن راشد الزیانی، وزیر خارجه کشورش با اشاره به آشتی با قطر اظهار کرد: بحرین همچنان "حسن نیت" از خود نشان می‌دهد و به بندهای توافقنامه العلا عربستان به عنوان گامی برای حل و فصل مسائل مرتبط با قطر پایبند است.

وی افزود: اما طرف قطری هنوز جدیتی از خود برای عمل به تعهداتش نشان نداده است.

البوعینین در ادامه گفت: طرف قطری به تعهداتش و در رأس آنها جبران خسارات برای آغاز مرحله جدید ثبات منطقه‌ای و یکپارچگی مورد نظر خلیج (فارس) پایبند نیست.

عربستان، مصر، بحرین و امارات متحده عربی در ۵ ژوئن ۲۰۱۷ تمام روابط دیپلماتیک خود با قطر را قطع و علیه این کشور تحریم‌های اقتصادی اعمال کردند. این کشورها قطر را به حمایت از گروه‌های "تروریستی" متهم کردند.

قطر نیز اتهامات این کشورها را رد و اعلام کرد که هیچ درخواست مغایر حقوق بین‌المللی را نخواهد پذیرفت. این بحران با تلاش‌های کویت در چهل و یکمین نشست شورای عالی شورای همکاری خلیج فارس پایان یافت و کشورهای مذکور محاصره کننده قطر را لغو کردند.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.