2021/01/18
۱۳۹۹ دوشنبه ۲۹ دي
ترامپ: آمریکا اکنون موشک‌های فراصوت دارد

ترامپ: آمریکا اکنون موشک‌های فراصوت دارد

رئیس جمهور آمریکا در جریان کمپین خود در فلوریدا گفت، این کشور اکنون موشک‌های فراصوت دارد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در جریان این کارزار انتخاباتی در فلوریدا همچنین گفت، دولتش قدرت نظامی بی رقیب خود را حفظ می‌کند و ادامه داد: امیدوارم که ایالات متحده هرگز از زرادخانه اتمی خود استفاده نکند.

وی افزود: ما موشک‌های فراصوتی داریم که درباره آنها شنیده‌اید. ما از آنها استفاده نمی‌کردیم چون سایر کشورها، برنامه‌های ما را از دولت قبلی یعنی باراک اوباما به سرقت برده‌اند. اما ما اکنون این موشک‌های فراصوت را داریم.

روز پنجشنبه، وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد، مرکز نبرد زمینی نیروی دریایی در ایندیانا را به عنوان پایگاه اولیه برای توسعه و ساخت تسلیحات فراصوت در نظر گرفته است. این مرکز به دانشمندان و مهندسان اجازه می‌دهد تا قدرت نفوذ و سرمایه گذاری‌های اولیه را برای کمک به خدمات نظامی آمریکا در توسعه تسلیحات فراصوت انجام دهند که شامل ارتقای سریعتر و سازگارتر این تسلیحات می‌شود.

در سال جاری میلادی، آمریکا یک خیزش سریع برای ساخت و تولید موشک‌های فراصوت انجام داد که می‌تواند با سرعتی بالغ بر پنج تا ۲۰ برابر سرعت صوت حرکت کند که این یک واکنش به موفقیت‌های فناوری چین و روسیه محسوب می‌شود.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.